E-Ticaret

E-Ticaret Sitenizde Kullanmanız Gereken Ödeme Sistemleri

eticaret ödeme sistemleri

E-Ticaret’in gelişmesiyle birlikte nakit alışveriş dönemi de peyderpey bitiyor. İnsanlar bir ürün alacaklarında internetten satın alma yolunu eskiye nazaran daha fazla kullanıyor.

Peki bir e-ticaret sitesinde olmazsa olmaz ödeme yöntemleri hangileridir?

Bu sorunun cevabını kendimizi bir müşteri gibi düşünerek vermek çok mantıklı olacaktır. Ben bir müşteri olarak hem kredi kartı ile hem havale/eft ile ödeme yapabiliyor olmak isterim. Ama eğer ilk kez alışveriş yapacağım bir e-ticaret sitesi söz konusuysa paypal, payu gibi (güvenilir bulduğum) alternatif online ödeme sistemlerini tercih ederim. Ayrıca satın alacağım ürün veya hizmet çok pahalı değil ise mobil ödeme yöntemini de kullanabilirim.

Gördüğünüz gibi bir müşteri e-ticaret alışverişlerinde çok çeşitli ödeme yöntemlerini kullanabiliyor. Bu durum e-ticaret sitenizde olabildiğince fazla altenatif ödeme yöntemleri sunmanız gerektiğini gösteriyor.  Aşağıdaki ödeme sistemlerini e-ticaret sitenize entegre bir şekilde kullanmanızı tavsiye ederim.

  • Kredi kartı
  • Havale / EFT
  • Online Ödeme Sistemleri (Paypal, Payu ..)
  • Mobil Ödeme

Bir önceki yazımız olan EV Extended Validation SSL Sertifikaları başlıklı makalemizde ssl hakkında bilgiler verilmektedir.

Sedat Deniz

Yorum ekle

Yorum yazmak için tıklayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.