E-Ticaret

EV Extended Validation SSL Sertifikaları

SSL web sitelerinde güvenli iletişim sağlayan bir iletişim protokolüdür. SSL kullanılan siteler üzerinden gerçekleştirilen veri alışverişlerinde veriler kriptolanarak gönderilir. Bu sayede 3.şahısların verileri görmesi ve üzerinde değişik yapması engellenir.

EV SSL, standart SSL sertifikalarından farklı olarak tarayıcının adres çubuğunun yeşil olmasını sağlar ve bu sayede siteye giren ziyaretçiler güvenilir bir sitede olduklarını bilirler. EV SSL genelikle bankalar ve e-ticaret sitelerinde phishing saldırılarını önlemek ve güvenilirlik sağlamak amacıyla kullanılır. Extended Validation SSL kullanılan sitelerde yeşil adres barı üzerinde aşağıdaki gibi kurum ünvanı yazar. Bu kurum ünvanı web sitesini işleten kurumun gerçekten var olduğunu ziyaretçilere gösterir. Böylece ziyaretçilerin kafasında web sitesinin güvenilirliği ile ilgili soru işaretleri kalmaz.

hepsiburada ev ssl
EV SSL Görünümü

EV SSL sertifikalarının sağladığı güvenlik ve prestiji başka hiç bir güvenlik ürünü sağlamaz. Bu bakımdan eğer bir e-ticaret sitesi işletiyorsanız mutlaka EV SSL kullanmanızı tavsiye ederiz.

EV SSL Ne Sağlar?

  • Ticari verilerinizi ve müşterilerinizin verilerini korur.
  • Veri aktarımı sırasında verilerin üçüncü kişiler tarafından okunmaması için tüm verileri şifreler.
  • Yeşil adres barı üst düzey güvenilirlik sağlar ve bu sayede dönüşümleriniz artar.
  • Olası şifreleme hatalarında yüksek teminat bedeli ile zararınızı tazmin eder.

EV SSL Nereden Alınır?

EV SSL sertifikalarını SSL Sağlayıcılarından temin edebilirsiniz. Türkiye’de SSL Net uzun yıllardır en uygun fiyatlarla Symantec, Comodo, GeoTrust ve Thawte EV SSL sertifikaları sağlamaktadır. EV SSL sertifikaları diğer ssl sertifikalarından farklı bir şekilde kurum doğrulaması gerektirir, bu sebeple resmi bir kurum (şirket, devlet kurumu, banka..) olmanız gerekir. EV SSL sertifikası satın almak için SSL Net’in EV SSL sayfasını inceleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan E-Ticaret Siteleri İçin Yandex'te Bulunabilir Olmak başlıklı makalemizde yandex ve yandex market hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili konular:

Sedat Deniz

2008 yılında yerel işletmelere freelance web site içerik yönetimi, seo ve sosyal medya danışmanlığı yaparak sektöre giren Sedat Deniz, Net Ticaret, Natro gibi teknoloji şirketlerinin dijital pazarlama departmanlarında çalıştı. Digibus Agency'de Proje Yöneticisi, Dörtgen Dış Ticaret'te E-Ticaret ve Dijital Pazarlama Yöneticisi pozisyonlarında bulunan Sedat Deniz, profesyonel iş yaşamına 2016 yılından bu yana, Dünya Gazetesi’nde Dijital Kanallar Yöneticisi olarak devam etmektedir.

Yorum ekle

Yorum yazmak için tıklayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.