Sosyal Medya

Facebook Sayfa İstatistiklerini Kullanma

facebook istatistikleri

Facebook sayfalarınızın performansını ölçmek ve geliştirmek için kullanabileceğiniz facebook sayfa istatistikleri gönderi erişimlerini ve beğenilerini görmenize olanak sağlıyor.

Yeni bir facebook sayfası açanların ise sayfa istatistiklerini görememekten şikayet ettiklerini görüyoruz. Hemen söyleyelim facebook sayfa istatistikleri bölümü sadece sayfanızı 30 kişi beğendikten sonra açılıyor. İstatistikleri göremiyorsanız öncelikle sayfa beğeni sayınızın 30+ olduğundan emin olmalısınız.

Peki sayfa istatistiklerini görüyorsunuz, nasıl sonuçlar çıkarabilirsiniz?

Facebook sayfa istatistikleri bölümünde sayfa beğenmeleri, gönderi erişimi ve etkileşim oranı gibi temek özelliklerin yanı sıra, insanların facebook sayfanıza hangi web sitelerinden geldiklerini görebiliyorsunuz. Böylece sayfanızda en çok ilgi çeken içerikleri tespit edip, ona göre içerik yayını yapabilirsiniz.

Facebook’un sayfa istatistikleri bölümünde yeni hayata geçirdiği özelliğe göre sayfanızdaki videolarınızın tekil-tekrar kaç kez izlendiğini, organik-satın alınan olup olmadığını görebiliyorsunuz.

Facebook sayfalarınız için istatistikler önemli!

Çünkü ölçemezseniz, hedef kitlenizi tanıyamazsınız..

Sedat Deniz

2008 yılında yerel işletmelere freelance web site içerik yönetimi, seo ve sosyal medya danışmanlığı yaparak sektöre giren Sedat Deniz, Net Ticaret, Natro gibi teknoloji şirketlerinin dijital pazarlama departmanlarında çalıştı. Digibus Agency'de Proje Yöneticisi, Dörtgen Dış Ticaret'te E-Ticaret ve Dijital Pazarlama Yöneticisi pozisyonlarında bulunan Sedat Deniz, profesyonel iş yaşamına 2016 yılından bu yana, Dünya Gazetesi’nde Dijital Kanallar Yöneticisi olarak devam etmektedir.

Yorum ekle

Yorum yazmak için tıklayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.