E-Ticaret

Firmalar Neden E-Ticaret’e Geçmeli?

e-ticaret

E-Ticaret hacmi her geçen gün büyümeye devam ederken, bazı firmaların e-ticaret’e temkinli yaklaştıklarını görüyoruz.

“Zaten bir kaç mağazamız var, satışlarımız iyi. E-Ticaret’e Neden Geçelim ki?”

1- E-Ticaret sizi coğrafi kısıtlamalardan kurtarır, istediğiniz yerde 7/24 satış yaparsınız.

2- E-Ticaret ile X yerdeki mağazanızdan çok daha büyük bir müşteri kitlesine ulaşırsınız, X yerdeki mağazanıza ise müşteriler ulaşır.

3- E-Ticaret’e düşük maliyetlerle başlarsınız, fiziksel bir mağazaya göre başlangıç maliyeti en aza iner!

4- E-Ticaret, müşterilerinizi ölçümleyerek daha iyi anlamanızı sağlar, böylece pazarlama faaliyetlerinizi geliştirebilirsiniz.

5- E-Ticarette müşterilere yardımcı olmak kolaydır, ürün karşılaştırmaları, indirim kampanyaları ve daha bir çok konuda hiç uğraşmadan müşteriye yardımcı olur ve satışın gerçekleşmesini sağlarsınız.

6- Sosyal medyayı etkili kullanarak e-ticaret satışlarınızı arttırabilirsiniz, sosyal medya firmalar için bulunmaz bir nimettir.

7- E-Mail pazarlaması, SMS pazarlaması, yeniden pazarlama gibi farklı yöntemler ile müşterilerinize çok kolay ulaşabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi elektronik ortamda müşterilerinize ulaşmak fiziksel mağazalara kıyasla çok daha kolay.

Bir önceki yazımız olan EV Extended Validation SSL Sertifikaları başlıklı makalemizde ssl hakkında bilgiler verilmektedir.

Sedat Deniz

2008 yılında yerel işletmelere freelance web site içerik yönetimi, seo ve sosyal medya danışmanlığı yaparak sektöre giren Sedat Deniz, Net Ticaret, Natro gibi teknoloji şirketlerinin dijital pazarlama departmanlarında çalıştı. Digibus Agency'de Proje Yöneticisi, Dörtgen Dış Ticaret'te E-Ticaret ve Dijital Pazarlama Yöneticisi pozisyonlarında bulunan Sedat Deniz, profesyonel iş yaşamına 2016 yılından bu yana, Dünya Gazetesi’nde Dijital Kanallar Yöneticisi olarak devam etmektedir.

1 yorum

Yorum yazmak için tıklayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • Bizim bir çiçek dükkanımız var, internetten de çiçek satmak istiyoruz ama tam olarak çiçeklerin nasıl gönderileceği konusunda kararsızım, sizce bu konuda ne yapılabilir?