Sosyal Medya

Twitter Profil Doğrulama (verified account) 2016

Twitter’da kamuoyunun ilgisini çeken müzik, oyunculuk, moda, hükümet, politika, din, gazetecilik, medya, spor, iş dünyası ve diğer temel ilgi alanlarına mensup popüler kullanıcıların profilini doğrulamak ve sahtekarlıkları önlemek maksadıyla geliştirilen verified account sistemi tüm kullanıcılara açıldı.

Daha önce Twitter’ın iletişim kurup profilleri doğruladığı sistem, tam anlamıyla herkes tarafından başvuruya açık hale geldi. Böylece bugüne kadar 3 bin TL, 5 bin TL gibi fiyatlarla twitter doğrulama işlemi yaptığını iddia eden fırsatçıların eline kilit vurulmuş oldu.

Twitter’da profil doğrulama ile mavi tik işaretine sahip olmak için verification.twitter.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Başvuru yapacağınız twitter hesabının aşağıdaki özelliklere sahip olması gerekiyor.

  • Onaylanmış bir telefon numarası
  • Doğrulanmış bir e-posta adresi
  • Kişisel bilgiler
  • Bir profil fotoğrafı
  • Bir doğum günü (şirket, marka veya kuruluşlara ait olmayan hesaplar için)
  • Bir web sitesi
  • Tweet gizlilik ayarlarında Tweetlerin herkese açık olarak ayarlanmış olması

Twitter profilinin doğrulanması için başvuruda bulunurken, hesabın neden doğrulanması gerektiğini açık bir dille ifade edin. Ayrıca gerekiyorsa kimlik veya marka tescil belgesi gibi bir ek yükleyin. Twitter verified account başvurusundan sonra 1-10 gün inceleme süreci olacak, ardından twitter’da kayıtlı eposta adresinize onay veya red mesajı gönderilecektir.

İsteğiniz reddedilirse, twitter’dan e-posta aldıktan 30 gün sonra aynı hesap için yeni bir istek gönderebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Twitter Anket Uygulaması - Etkileşimli İçerik başlıklı makalemizde sosyal anket ve twitter hakkında bilgiler verilmektedir.

Sedat Deniz

2008 yılında yerel işletmelere freelance web site içerik yönetimi, seo ve sosyal medya danışmanlığı yaparak sektöre giren Sedat Deniz, Net Ticaret, Natro gibi teknoloji şirketlerinin dijital pazarlama departmanlarında çalıştı. Digibus Agency'de Proje Yöneticisi, Dörtgen Dış Ticaret'te E-Ticaret ve Dijital Pazarlama Yöneticisi pozisyonlarında bulunan Sedat Deniz, profesyonel iş yaşamına 2016 yılından bu yana, Dünya Gazetesi’nde Dijital Kanallar Yöneticisi olarak devam etmektedir.

1 yorum

Yorum yazmak için tıklayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  • teşekkürler, sayenizde şirketimizin twitter hesabını doğruladık. Uzun zamandır araştırıyorduk ama bir türlü nasıl doğrulama yapabileceğimizi bulamamıştık, çok iyi oldu bu.