SEO

Yandex Direct Reklamınız Onaylanmıyor mu?

yandex direct

Rus Arama Motoru Yandex tarafından sunulan Yandex.Direct reklam sistemi bir çok yerel işletme tarafından kullanılmaya başlandı. Yandex Direct’e direct.yandex.com.tr adresinden ulaşabilirsiniz.

yandex directYandex.Direct ilk reklam denememde reklamımız onaylanmadı, bunun üzerine yandex ile iletişime geçtim ve Türkçe imla kurallarına uygun reklam metni kullanmam gerektiğini öğrendim.  İmla kurallarına öylesine dikkat ediyorlar ki kelimelerin baş harfleri büyük olsa bile reklamınız onaylanmıyor. Sadece özel isimlerde baş harf büyük olabiliyor. Eğer yandex reklamınız onaylanmazsa mutlaka bu küçük ihtimali düşünerek reklamı tekrar kontrol edin.

Türkçe’de büyük harflerin kullanıldığı yerler için tıklayın

Yandex’i Türkiye’ye vergisini ödediği ve Türkçe’ye bizden çok önem verdiği için takdir ediyorum.

Teşekkürler Yandex!

Bir önceki yazımız olan İçerik Pazarlamasının 10 püf noktası başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Sedat Deniz

2008 yılında yerel işletmelere freelance web site içerik yönetimi, seo ve sosyal medya danışmanlığı yaparak sektöre giren Sedat Deniz, Net Ticaret, Natro gibi teknoloji şirketlerinin dijital pazarlama departmanlarında çalıştı. Digibus Agency'de Proje Yöneticisi, Dörtgen Dış Ticaret'te E-Ticaret ve Dijital Pazarlama Yöneticisi pozisyonlarında bulunan Sedat Deniz, profesyonel iş yaşamına 2016 yılından bu yana, Dünya Gazetesi’nde Dijital Kanallar Yöneticisi olarak devam etmektedir.

Yorum ekle

Yorum yazmak için tıklayın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.